Právní svačinky podle pravidla 80/20

“Mamíííí”, ozvalo se z obýváku. “Jak to, jeden za všechny a všichni za jednoho? Není to divný?” Nezbylo než se zamyslet a začít vysvětlovat. Čísla mě vždycky bavila a díky akutálně probíhajícímu kurzu Jirky Mazura jsem o nich začala přemýšlet z jiného úhlu.

Pravidlo 80/20 v mnoha podobách. Důležitých 20 %, ze kterých pochází 80 % důsledků. K tomu kalkulačka v hlavě a neustálé uvědomování si času jako jednoho z nejvýznamnějších životních aktiv. Dělat věci teď a tady. Kolikrát jsem to už slyšela a snažila se aplikovat v pracovním i běžném životě. Nejspíš mi chyběl poslední propojovací článek.

Pravidlo 80/20

Pro představu pár reálných příkladů. Funguje to opravdu všude.

Také se vám stává, že věnujete celé dopoledne přípravě jídla a největší úspěch mají špagety s kečupem a sýrem, které byly uvařené s nejmenším úsilím a minimem času?

A co takové domácí vánoční cukroví? To bylo zřejmě mé první (nevědomé) uplatnění pravidla 80/20, přínos obrovský. Ano, peču jen perníčky, vanilkové rohlíčky, staročeská miminka a linecké. Bonusem zmíněného pravidla je obrovský pákový efekt v tom, že 80 % činností při přípravě takto pečlivě vybraných druhů se dá dělat s dětmi, všechny nás to baví a ušetříme si  80 % leckde obvyklého předvánočního stresu.

Zabere mi to 20 % času oproti stavu, kdy jsem chystala kolem 20 druhů  a přitom vytvoří 80 % typické voňavé vánoční atmosféry.

 

Další praktický příklad jsou věci, které jsou doma. Na více než 80 % přípravy jídla používám zhruba 20 % hrnců, které mám v kuchyni. Podobné je to s oblečením, hračkami a dalšími věcmi.

 

Naučila jsem se nepotřebných, zbytečných, nefunkčních věcí zbavovat a podle pravidel feng shui uvolňovat prostor novým a potřebným. Ovšem, že jde o poměr až 80/20 nebo dokonce 90/10, to mě dříve nenapadlo.

 

A jak využít pravidlo 80/20 ve prospěch mých klientů?

Jak vám zajistit co nejvyšší přínos mých právních služeb?

Po pár jednoduchých analýzách jsem zjistila, že při vypracování zadaných kauz uplatním v odpovědích, právních rozborech a podobných výstupech zhruba 20% svých znalostí. Pochopitelně mi získání všech vědomostí zabere zhruba 80% pracovního času.

Není třeba klienta zatěžovat oněmi 80 % vědomostí, když 20 % řeší odpovědi na jeho otázky. 

                             

                             Šla jsem ještě dál a uplatnila pravidlo 80/20 v dalším stupni.

Klient ode mně dostane myšlenkovou mapu, kde má v několika slovech, slovních spojeních přehledně všechny možné varianty event. skutečnosti, které jsou pro jeho případ nejdůležitější. Kdykoli se tak může během pár sekund vrátit k podstatě věci pro své další rozhodování a nebo věnovat o něco delší čas pročtení podrobnějšího dokumentu. Obojí bez zbytečného zatěžování 80 % dostupných informací. Návrh řešení bez omáčky.

 

PRÁVNÍ SVAČINKY

Nebudu zastírat, že i na potřebu řešit konkrétní právní záležitosti s advokátem lze jistě uplatnit pravidlo 80/20.

Poměrně důležitým předpokladem je schopnost identifikovat, kterých 20 % nechat na odborníka a ušetřit tak 80 % času, který by vám samořešení zabralo a patrně i 80 % problémů, které by neodborné samořešení mohlo způsobit.

Jak by se vám líbilo, kdybyste měli k dispozici nástroj, který vám během pěti, deseti minut denně pomůže nalézt řešení vašich právních záležitostí? 

 

Pouštíte si rádi v autě vzdělávací audio programy nebo doma u ranní kávy sledujete vzdělávací videa?

Pak vám (nejen) ke kávě nabízím PRÁVNÍ SVAČINKY.

S využitím pravidla 80/20 připravený program zahrnující krátká videa, audio nahrávky, pdf dokumenty a myšlenkové mapy. Odlehčenou formou vám pomůže v orientaci v právní úpravě podnikání na internetu, prodeji doplňků stravy a dalších produktů pro zdraví, dozvíte se, jaké povinnosti máte při poskytování terapií a léčby svých klientů. Postupně dojde i na nemovitosti, majetkové právo a další nejčastěji řešené oblasti.

Budete vědět, komu a kdy podávat hlášení, jak vyplnit nevyplnitelné formuláře a třeba i to, jestli správně zacházíte s osobními údaji svých klientů.

Svačinky se právě pečou, v září začínáme podávat.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.